×

Change Language

FI EN
×
×

Jänissaaren taikaa - iltaristeily jokiveneellä

Jänissaaren taikaa - iltaristeily jokiveneellä


08.08.2025 20:00 - 08.08.2025 22:30
Lähtö Manta-kahvilan puoleiselta laiturilta., Möhköntie 210, 82980 Möhkö

Jänissaaren taikaa - iltaristeily jokiveneellä torstaina 10.7. ja perjantaina 8.8.2025 klo 20-22.30.

Lähde mukaan ihastelemaan Koitajoen ja Nuorajärven kauneutta auringonlaskun aikaan. Tällä iltaristeilyllä kuljemme ilta-aikaan pitkin Koitajokea Nuorajärvelle ja rantaudumme ihastelemaan auringonlaskua Mantan Luontopalveluiden tukikohtaan ikiaikaiseen Jänissaareen. Leirissä nautimme lämmintä juomaa ja pientä retkievästä. Takaisin Möhköön palaamme samaa reittiä pitkin.

Lähtö Möhköstä, Mantan rannasta klo 20. Lähtöpaikalla kannattaa olla viimeistään 15 min. ennen lähtöä. Paluu takaisin klo 22.30. 

Retken kesto 2,5 tuntia varustautumisineen.

Tule mukaan yksin tai ystäväsi kanssa. Ilmoittautuminen retkille ja puhelimitse tai sähköpostitse viimeistään 24 tuntia ennen kunkin retken alkua. Retkien toteutuksen minimiryhmäkoko on 4 hlö. Muina aikoina retkiä toteutetaan tilauksesta ryhmille.

Sääolosuhteet voivat tuoda muutoksia ohjelmiin ja niiden aikatauluihin. Turvallisuus on asia, joka on aina ykkösenä toiminnassamme.

Hinta 38,50 €/ hlö. Sisältää yllä kuvatun jokiveneretken tarjoiluineen.

Retkeläiset saavat retken ajaksi käyttöönsä pelastusliivit, sadeviitan ja istuinalustan. Muistathan retkelle varustautuessasi varata mukaan riittävästi lämmintä vaatetusta, koska illat voivat olla viileitä, vaikka päivät auringon myötä lämpöisiä ovatkin.

Ryhmäkoko maksimi 20 hlö.

Lisätiedot retkestä Mantan Luontopalvelut p. 040 86 16 373 | majatalojaluontopalvelut@gmail.com

Hintatiedot

Hinta: 38,50 €/ hlö. 

Lue lisää tapahtumasta:

Jaa tapahtuma

Järjestäjä

Mantan Luontopalvelut

040 86 16 373, majatalojaluontopalvelut@gmail.com

Lisätietoja tapahtumasta

Tapahtuma on ikärajaton.
säpinää seuduille